!!
 
לאתר ישיבת הר עציון
המרכז ללימוד גמרא דף קשר - בטאון הישיבה קשת - קול שידורי תורה מכללת הרצוג להכשרת מורים עיון בדף היומי

   זריחה:    
   סוזק"ש:  
   מנחה:  
   שקיעה:

זמני השבת:
    הד"נ: 
    יציאה:


שעון קיץ


הזמנים באדיבות kaluach

דף יומי:
   להצגת הדף
   הדף היומיומי
   דפי עזר
   שיעור מוקלט
   קצרדף להאזנה
   קצרדף להאזנה

 

בית המדרש הוירטואלי (V.B.M)

ה-V.B.M - בית המדרש הוירטואלי שליד ישיבת הר עציון - הוא הישיבה בעלת מספר התלמידים הגדול ביותר בעולם. אשכול האתרים של בית המדרש הוירטואלי מרכיב, קרוב לודאי, את המאגר התורני המקיף ביותר ברשת האינטרנט.

אשכול האתרים התורניים של ישיבת הר עציון מורכב מארבעה אתרים:

1. בית המדרש הוירטואלי
(בעברית: www.etzion.org.il; באנגלית: www.vbm-torah.org).

זהו בית המדרש הראשון בעולם המבוסס כולו על הדואר האלקטרוני. בעזרתו, כל אחד יכול לקבל לביתו מדי שבוע שיעורים במגוון נושאים, היישר לתיבת הדואר האלקטרוני שלו. שיעורים אלו מועברים על ידי ראשי הישיבה והר"מים של ישיבת ההסדר "הר עציון" שבאלון שבות, גוש עציון. ההצטרפות לבית המדרש והלימוד בו אינם כרוכים בתשלום, אם כי נשמח לקבל תרומות שיסייעו לנו לשאת בהוצאות הרבות הכרוכות בהפעלת בית המדרש.

כיום, רשומים בבית המדרש הוירטואלי כ-4000 מנויים לשיעורים בעברית וכ-16,000 מנויים לשיעורים באנגלית. כל אחד ממנויים אלו מקבל מדי שבוע את השיעורים שבחר מתוך מגוון השיעורים בגמרא, בתנ"ך, בהלכה, במחשבה ובפרשת שבוע. באתר בית המדרש קיים ארכיון מקיף, המאפשר חיפוש באלפי השיעורים שהועברו עד כה בבית המדרש הוירטואלי.

בשנת תשס"ד חנך בית המדרש תוכנית חדשה (בעברית: "יוםיום"; באנגלית: "salt"). בדף הבית של בית המדרש הוירטואלי מופיע מדי יום דבר-תורה קצר, שנכתב ע"י רבני ישיבת הר עציון ותלמידיה. כל יהודי, בכל מקום בעולם, יכול להפוך את בית המדרש הוירטואלי לדף הבית שלו, להירשם (בחינם) לתוכנית "יוםיום", ולבחור אילו דברי-תורה הוא מעוניין לראות על מסך המחשב שלו מדי יום. בשנת תשס"ה יתפרסמו אי"ה בבית המדרש דברי-תורה באחד-עשר נושאים, מכל תחומי הלימוד התורני.

2. נקודת חיבור - www.hibbur.org.
"נקודת חיבור" הוקם בשנת תשס"ד, והוא 'אחיו הצעיר' של בית המדרש הוירטואלי: בית מדרש לצעירים. השיעורים שב"נקודת חיבור" מועברים בלשון קלילה ופשוטה, ועוסקים בנושאים רלוונטיים לצעירים. ניתן להירשם ל"נקודת חיבור" ולקבל את השיעורים באמצעות הדואר האלקטרוני, או לחילופין להיעזר להיכנס לאתר ולקרוא את השיעורים המצויים בו.

3. "דף קשר" - www.etzion.org.il/dk.
מראשית שנות ה-80, מוציאה הישיבה לאור עלון שבועי, הקרוי "דף קשר". בעשרים שנות קיומו, התפרסמו ב"דף קשר" אלפי דברי-תורה, מאמרים, סיכומי שיעורים, שירים וסיפורים במגוון נושאים תורניים. כל הגיליונות שיצאו לאור הועלו לאתר "דף קשר", המכיל גם מנוע חיפוש מתוחכם.

4. מכללת הרצוג להכשרת מורים - www.herzog.ac.il.
מכללת הרצוג פועלת מזה שנים רבות ליד ישיבת הר עציון, ומכשירה מורים ומורות להוראת מקצועות היהדות (תושבע"פ, תנ"ך, מחשבת ישראל, לשון עברית, חינוך ולימודי ארץ-ישראל). המכללה הוסמכה ע"י המועצה להשכלה גבוהה להענקת תארי B.Ed בחינוך. הוצאת הספרים של המכללה - "תבונות" - מוציאה ספרים וכתבי עת העוסקים בתנ"ך, במשנה, בתלמוד ובלימודי ארץ ישראל מתוך גישה אקדמאית ותורנית כאחד. באתר המכללה ניתן למצוא מאגר רחב של שיעורים ומאמרים.

*    *    *

כאמור, איננו גובים כל תשלום מהמצטרפים ומהלומדים בבית המדרש הוירטואלי. עם זאת, לדעתנו ראוי שכל תלמיד בבית המדרש ישתתף בסכום מסויים באחזקת בית המדרש ובתפעולו השוטף. ניתן לתרום לבית המדרש הוירטואלי דרך ישיבת הר עציון, בטלפון 02-9937300 שלוחה 5.

*    *    *

האתר המחודש של בית המדרש הוירטואלי עלה לרשת בראשית שנת תשס"ה. תודתנו נתונה לכל מי שסייע בעיצוב האתר ובבנייתו, ובמיוחד לרפאל יניגר, שעיצב את תבנית האתר, וליהונתן סלע, שבנה אותו והעלה אותו לרשת.


לתגובות: משרדי בית המדרש הוירטואלי

עד כה ביקרו באתר בית המדרש 997569 מבקרים.