השיעורים האחרונים
ארכיון השיעורים
לאתר ישיבת הר עציון
        Google

ברשת    באתר

   זריחה:    
   סוזק"ש:  
   מנחה:  
   שקיעה:


שעון קיץ


הזמנים באדיבות kaluach

דף יומי:
   
   להצגת הדף
   הדף היומיומי
   דפי עזר
   שיעור מוקלט
   קצרדף להאזנה
   קצרדף להאזנה
משנה יומית:
   
   להצגת המשניות
פרק יומי:
  
   להצגת הפרקים

 

  מה זה ?
  תוכנית קש"ת היא פודקסט תורני. מדי יום, מיום א' ועד יום ה', תקבל הישר למחשבך שיעור תורני מוקלט, באורך 30-40 דקות, בנושאים מגוונים. את השיעור תוכל להעביר בקלות לנגן MP3, ולשמוע אותו בדרך בפקקים, בשעת ההליכה היומית או סתם כשאתה שוטף כלים. ניתן לתכנת את המחשב כך שיוריד את השיעור היומי באופן אוטומטי, כדי לקבל את השיעור "חם מהתנור", מייד כשהוא מפורסם. בין מעבירי השיעורים: הרב יעקב מדן, הרב יוסף-צבי רימון, הרב עזרא ביק, ועוד. בקיצור, קש"ת מאפשר לך להפוך חצי שעה מבוזבזת מדי יום לחצי שעה של תורה!

נשמע מעניין? קודם כול - הירשם לקש"ת.
ללא התחייבות, בלי למסור פרטים אישיים ובחינם! פשוט לחץ עכשיו כאן.


אילו שיעורים מועברים ב?
  השיעורים בתוכנית קש"ת הם שיעורים שבועיים:
  *  בכל יום ראשון מועבר שיעור במנהגי רבותינו מפי הרב בנימין תבורי;
  *  בכל יום שני - שמונה עשרה מפי הרב עזרא ביק;
  *  בכל יום שלישי - דיני ממונות בזמן הזה מפי הרב מיכאל אדרעי;
  *  בכל יום רביעי - פרשת השבוע מפי הרב זאב וייטמן;
  *  ובכל יום חמישי - תוכנית "לקראת שבת".
חשוב לציין שכל השיעורים מועברים במסגרת אחת, כך שמנויי קש"ת מקבלים מדי יום את השיעור של אותו היום.

האם יש ל ארכיון?
  כמובן. שיעורי קש"ת מקוטלגים כולם בארכיון בית המדרש הוירטואלי. השיעורים אינם מקוטלגים מייד, אם כי אנו משתדלים להכניס אותם לארכיון בהקדם האפשרי.
אם פספסתם שיעור אחד, תוכלו למצוא רשימה עדכנית של השיעורים שהועברו בקש"ת באתר http://torah.libsyn.com. השיעורים באתר זה ממויינים לפי נושאים, ומוצגים מהשיעור האחרון - החדש ביותר - ועד הראשון.

איך נרשמים ל?
  כדי להירשם לשידורי קש"ת (כמו לכל פודקאסט אחר), יש צורך בתוכנה שתוריד באופן אוטומטי, מדי יום, את השיעור החדש היישר למחשבך האישי.

ישנן תוכנות רבות המבצעות פעולה זו, והמפורסמות שבהן הן Doppler ו-Juice. בשתיהן, במקום שבו יש לרשום את כתובת האינטרנט של הפודקאסט, יש לרשום את הכתובת:

http://www.vbm-torah.org/audios/hpodcast.xml

בתוכנת Juice, לדוגמא, יש ללחוץ על הלשונית Subscriptions, לאחר מכן ללחוץ על הכפתור הירוק עם סימן ה'+', ובתיבת ה-URL יש להעתיק את הכתובת הרשומה בפסקה הקודמת וללחוץ על Save.

זהו!! מרגע זה והלאה תהפכו למנויים בתוכנית קש"ת, ובכל יום ירד למחשבכם באופן אוטומטי השיעור של אותו היום. כברירת מחדל, תוכנת Juice שומרת את השיעורים בתיקיית My Recieved Podcasts שבתוך תיקיית 'המסמכים שלי'.


איך אפשר להאזין לשיעורי ?
  השיעורים שמורים כקבצי שמע (קבצי אודיו), בפורמט MP3. ישנן כמה דרכים להאזין לשיעורים לאחר שהם ירדו למחשבך.

הדרך הפשוטה ביותר להאזין לשיעורים היא להשמיע אותם באמצעות המחשב. בתוכנת iTunes ניתן פשוט ללחוץ על כפתור Play, ובתוכנות אחרות ניתן לברר היכן הקבצים נשמרים, להגיע אליהם באמצעות סייר הקבצים וללחוץ עליהם פעמיים.

אם ברצונך להעביר את השיעורים למכשיר MP3 נייד, ניתן להעתיק אותם ידנית למכשיר ה-MP3, או לגרום למחשב להעתיק אותם אוטומטית למכשיר הנייד. תוכנת iTunes יודעת לעדכן באופן אוטומטי מכשירים ניידים מסוג iPod. כדי לעדכן אוטומטית מכשירי MP3 אחרים, יש להוריד תוכנות מיוחדות לשם כך, כדוגמת iTunes Sync (שאפשר להוריד אותה כאן).

הערה: ניתן להוריד פודקאסטים בצורה אוטומטית למכשיר MP3 נייד גם באמצעות תוכנת Microsoft Media Player. להוראות מפורטות (באנגלית), לחץ כאן או כאן. להוראות בעברית, לחץ כאן.


איך אפשר להאזין לשיעורי  ברדיו שברכב?
  ראשית - אם הרכב שלך אינו מחובר ישירות לאינטרנט (וכנראה שהוא אינו מחובר), עליך להוריד את השיעורים למכשיר MP3 נייד, וממנו להעביר אותם לרדיו שברכב.

בחלק מהמכוניות החדשות, יש ברדיו שקע USB מיוחד המתחבר למכשיר MP3. אם יש לך שקע כזה - פשוט חבר אליו את מכשיר ה-MP3 הנייד, והאזן.

אפשרות נוספת היא לרכוש קלטת-מתאם, המכילה קלטת מחוברת לחוט, המתחבר לשקע האוזניות של המכשיר הנייד. כאשר מחברים את הקלטת למכשיר ומכניסים אותה לטייפ שברכב, הקלטת תעביר את הקולות היוצאים מהמכשיר הנייד אל הטייפ שברכב. מחירה של קלטת כזו הוא כ-40 ש"ח.

אפשרות יקרה יותר היא לרכוש משדר FM, המשדר את הקולות היוצאים מהמכשיר הנייד לתדר FM פנוי, כך שניתן להאזין אליו באמצעות הרדיו.

אפשר גם לקנות רמקולים ניידים במגון מחירים (40-100 ש"ח)

ולבסוף - האפשרות הפשוטה ביותר היא להאזין באמצעות אוזניות. כמובן, במהלך נסיעה אין להשתמש בשתי אוזניות...